Výstavy 2011
V České republice se představil 9. ročník putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO souborem 120 fotografií evropského dědictví, navíc speciální kolekcí měst Berlína a Salcburku a z mimoevropských zemí fotografiemi z jihovýchodní Asie. Slavnostní prezentaci se dostalo výstavě v červnu, v atriu Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky v Praze, za přítomností významných osobností české kulturní scény. Na Slovensku viděli návštěvníci od srpna do prosince švýcarské a německé dědictví a kolekci fotografií město Salcburku ve Velké Lomnici a v informačním centru v Košicích.
Příznivý ohlas měla květnová výstava na hradě Bouzov, doplněná kolekcí fotografií Průhonického parku. V Desné v Jizerských horách v červenci a v srpnu byla součástí výstavy znalostní soutěž Jak znáte světové dědictví UNESCO. Zvítězil Jan Mlejnek z Jablonce nad Nisou, získal poukaz na prodloužený wellnes pobyt ve slovenských lázních Patince (od Slovenské agentury SACR). V září byla výstava instalována v hale Vincentka na hlavní lázeňské kolonádě v Luhačovicích, v říjnu v městské galerii v Českém Krumlově, v prosinci v Teplicích.
Návštěvníci si oblíbili výstavy věnované jedné zemi: Slovenské dědictví UNESCO bylo součástí Dnů slovenské kultury v únoru v Českých Budějovicích, v prosinci v Chrudimi, kolekce Berlín a německé dědictví UNESCO byla vystavena v květnu v Telči, v září v Praze v budově Akademie věd na Národní třídě, kolekce Chorvatského dědictví v červnu v Plzni v informačním centru ČEZu. Soubor fotografií Švýcarské dědictví byl v lednu součástí mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2011, Brno, paláci Mitrovských.
Kolekcí 100 fotografií z exotických míst Asie se výstava stala součástí oslav desátého výročí CK China Tours, dlouholetého partnera projektu Poznej světové dědictví UNESCO. Výstava našla v říjnu zázemí v galerii Písecká brána v Praze na Hradčanech. Součástí oslav s vernisáží byly i orientální tance, prezentace památek UNESCO v katalozích China Tours, desková hra go, živě čínská hudba, a další.
Záštitu převzala České komise pro UNESCO.